Valmisteluhenkilöstö

Vastuuvalmistelijat

Valmistelujohtaja
Jaana Korhonen
jaana.korhonen@ely-keskus.fi
02 9502 3560

 
 

Hallinto (TR1)
Paula Halonen
paula.halonen@kainuu.fi
044 410 0728

Talous (TR2)
Armi Pikkarainen
armi.pikkarainen@kainuu.fi
044 797 0146

Toimitilat (TR3)
Mikko Kari
mikko.kari@kainuu.fi
044 797 0279

Henkilöstö (TR4)
Jyrki Pursiainen
jyrki.pursiainen@kainuu.fi
044 741 6332

Tietohallinto (TR5)
Ari Kemppainen
ari.kemppainen@kainuu.fi
044 797 0300

Kehittäminen ja suunnittelu (TR6)
Jouni Ponnikas
jouni.ponnikas@kainuu.fi
040 574 0804

Soten järjestäminen (TR7)
Matti Heikkinen
matti.heikkinen@kainuu.fi
044 054 2250

Soten tuottaminen (TR8)
Saara Pikkarainen
saara.pikkarainen@kainuu.fi
044 713 3084

Varautuminen (TR9)
Juha Kärkkäinen
juha.karkkainen@kaipe.fi
044 710 0153

Työ- ja elinkeinopalvelut (TR10)
Kati Kemppainen
kati.kemppainen@te-toimisto.fi
02 9503 9053

Maatalous (TR11)
Pekka Knuutinen
pekka.knuutinen@ely-keskus.fi
02 9502 3554

Maan- ja vedenkäyttö sekä liikenne (TR12)
Jari Pesonen
jari.k.pesonen@ely-keskus.fi
02 9502 3861

Muu valmisteluhenkilöstö

Valmisteluassistentti
Sari Keränen
sari.keranen@kainuu.fi
044 706 4476

Liikennesuunnittelija
Timo Regina
timo.regina@ely-keskus.fi
02 9502 3887

Lakimies
Paula Pääskylä-Leinonen
paula.paaskyla-leinonen@te-toimisto.fi
02 9503 9019

Viestintäassistentti
Jani Hyvönen
jani.j.hyvonen@kainuu.fi
044 410 0726

ICT-suunnittelija
Kristiina Taskinen
kristiina.taskinen@kainuu.fi
044 749 8139

ICT-suunnittelija
Aldin Tokalic
aldin.tokalic@kainuu.fi
044 797 0014

ICT-suunnittelija
Teemu Röpelinen
teemu.ropelinen@kainuu.fi
044 797 0013

Sote-koordinaattori
Eija Tolonen
eija.tolonen@kainuu.fi
044 710 166